Lady Pank i Marcin Daniec

Lady Pank i Marcin Daniec

Data:
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Szanowni Państwo! Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na nietuzinkowe połączenie dwóch osobowości polskiej sceny muzycznej i kabaretowej, które obchodzą swoje 35-lecie działalności artystycznej. Szczypta dobrego humoru oraz dawka legendarnego polskiego rocka gwarantują doskonałą zabawę.

Lady Pank – zespół rockowy, który powstał w 1981 roku we Wrocławiu. Zespół obecnie tworzą następujący muzycy: Jan Borysewicz – gitara, śpiew, Janusz Panasewicz – śpiew, Kuba Jabłoński – perkusja, Krzysztof Kieliszkiewicz – gitara basowa, Michał Sitarski – gitara (stały sideman). Nazwa grupy pochodzi od tytułu pierwszego nagrania „Mała Lady Pank” (z nieco zmienioną pisownią). Zespół wydał ponad 20 płyt i dziesiątki przebojów. Pierwsza płyta zespołu Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym biblia. Przeszła już do historii polskiego rocka jako klasyk. Przez wielu jest określana mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje Lady Pank: Kryzysowa narzeczona, Mniej niż zero, Zamki na piasku, Vademecum skauta i wiele innych.

Marcin Daniec – jeden z najpopularniejszych satyryków w historii polskiego kabaretu. Od lat święci triumfy na scenach w Polsce i za granicą. Fenomen Marcina Dańca wiąże się z jego znakomitym kontaktem z publicznością, której reakcje stają się częścią programu. Artysta jest znaną postacią telewizyjną, autorem i głównym wykonawcą programów: „Meeting Kabaretowy” oraz „Marzenia Marcina Dańca”. Prowadził również lubiany przez publiczność „Hit Dekady” oraz „Euro Show” w TVP2.

Pokaż na mapie

Top