dEUS / The Ideal Crash Tour

dEUS / The Ideal Crash Tour

Data:
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

dEUS ponownie w Polsce!


Tym razem, weterani gitarowej alternatywy z Antwerpii wystąpią w gdańskim klubie B90.

Belgijski zespół dEUS to jeden z najciekawszych europejskich projektów reprezentują-cych szeroko pojętą scenę alternatywnego rocka. Mimo tego, że nagrywają i występują wspólnie już od 28 lat, ich płomień nadal nie gaśnie!

Z okazji 20 rocznicy wydania albumu The Ideal Crash (Island Records), zespół przygo-tował dla swoich fanów osobliwy prezent – wiosenną trasę koncertową po najwięk-szych miastach Europy, by zaprezentować repertuar pochodzący z historycznego al-bumu. Co więcej, do dystrybucji trafią zremasterowane reedycje w formie CD i kolek-cjonerskich vinyl box setów.

Jak przyznają sami muzycy, zapowiedziana na wiosnę 2019 trasa koncertowa, nie bę-dzie jedynie nostalgicznym powrotem do brzmień z lat 90, ale również przedsmakiem kolejnego, ósmego albumu. Co interesujące, na nowym albumie fani usłyszą nowego gitarzystę – Bruno de Groote'a.
Jak podkreśla Tom Barman – lider dEUS – "nadszedł właśnie idealny moment, aby po-nownie odpalić silniki i ze świeżą energią powrócić na muzyczne tory" – celebrując tym samym przełomowe dla zespołu wydawnictwo. Bez wątpienia, album The Ideal Crash w dalszym ciągu zachwyca swoją świeżością i energią czym do dzisiaj wywiera znaczą-cy wpływ na brzmienie grupy dEUS.

Najbliższa okazja do wspólnej celebracji, już podczas koncertu w gdańskim B90.

Pokaż na mapie

Top