Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz - Żyć się chce

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz - Żyć się chce

Data: 9 listopada 2019
Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska Olsztyn
Cena : 95,00 Zł - 125,00 Zł

Bilety

sobota
9
Lis 2019
18:00
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz - Żyć się chce

Opis wydarzenia

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz – Żyć się chce

W dniu 9.11.2019 r. o godz. 18:00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, ul. Głowackiego 1 z nowym programem koncertowym, promującym wydaną w tym roku płytę „Żyć się chce”, wystąpi Alicja Majewska.

Artystce towarzyszyć będzie na stałe współpracujący z Nią kompozytor, pianista i akompaniator, jednocześnie autor muzyki większości Jej piosenek, świętujący z wybitną piosenkarką „okrągły jubileusz” - Włodzimierz Korcz. Ponadto na scenie pojawi się akompaniujący Im już od 5 lat „Warsaw Opera Quartet”.

Wspaniała kariera sceniczna Alicji Majewskiej trwa ponad 40 lat. Pierwszy sukces w solowej karierze osiągnęła w 1975 r. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką „Bywają takie dni”. W latach osiemdziesiątych była wielokrotnie nagradzana na kolejnych festiwalach w Opolu. Od pierwszych występów niezmiennie króluje w sercach fanów polskiej piosenki. Ostatnio przeżywa szczególny okres aktywności estradowej. W 2013 r. wydała płytę pn. „Piosenki, z których się żyje”, w 2016 r. „Wszystko może się stać”, a 22 marca 2019 r. „Żyć się chce”.

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Ikona polskiej piosenki w typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: "rzeczy tylko dwie są trwałe – radość i ból istnienia".

Pokaż na mapie

Top