BRYLFEST

BRYLFEST

Data:
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Brylfest to festiwal poświęcony twórczości Roberta Maksymiliana Brylewskiego – wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów. Był liderem i współzałożycielem takich zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael oraz Armia. Pierwsza edycja Brylfestu odbyła się w 2005 roku w warszawskim klubie Stodoła.

Ideą, która przyświecała organizatorom festiwalu u samego początku, była popularyzacja bogatego dorobku artystycznego Roberta oraz wyciągnięcie pomocnej dłoni w kierunku młodych wykonawców i twórców – poprzez udostępnienie sceny dużych klubów, promocję w mediach oraz możliwość współpracy z liderami polskiego undergroundu.

Brylfest powraca w 2019 roku z inicjatywy córek Roberta, Sary oraz Ewy. Fundament pozostać ma ten sam – „każdego roku chcemy przypominać utwory zespołów, które współtworzył tata, a także promować zespoły, które ciężko pracują na swoje” – mówią córki.
Do tej pory, na 5 edycjach festiwalu, który odbywał się regularnie w latach 2005-2010 (z przerwą w 2008 r.) wystąpiły m.in. takie zespoły jak: Under The Gun, Ił-62, Alians, Power Of Trinity, Von Zeit Jack, Enchantia, King Shiloh, Konopians.

W tym roku zaproszenie do udziału w Festiwalu przyjęli m.in. Lech Janerka, Marcin Świetlicki z zespołem Zgniłośc, The Fruitcakes. Zgodnie z ideą imprezy wystąpią finaliści konkursu dla młodych kapel zespoły: Fonogon, Pasażer, Green Roots. Festiwal zwieńczy koncert Gold Rock Tribute z utworami z repertuaru zespołów, w których tworzył Robert Brylewski, z udziałem zaproszonych gości, w tym m.in. Tomka Lipińskiego, Muńka Staszczyka, Organka, Vienia, Marcina Świetlickiego czy Mirka Szatkowskiego. Ale to jeszcze nie wszystko, gdyż szykuje się sporo niespodzianek…

Bilety w cenie 50 zł (przedsprzedaż), 60 zł (w dniu koncertu).

Pokaż na mapie

Informacje od organizatora

Brylfest - odwołany

Z przykrością informujemy, że musimy odwołać tegoroczny Brylfest. Zakupione bilety można zwrócić w miejscach ich zakupu.

Top