Czesław Śpiewa

Czesław Śpiewa

Data:
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Uwaga, zmiana daty wydarzenia! Aktualna data to 28.11.2018 r.

_____________________________________________________________________________


Zespół Czesław Śpiewa, czyli duńska armia Czesława Mozila obchodzi w tym roku 10-lecie występów w Polsce. Mija również 10 lat od wydania płyty „Debiut”, która była jedną z najważniejszych płyty polskiego przemysłu muzycznego ostatnich dwudziestu lat. Dotychczas płyta sprzedała się w liczbie ponad 100.000 egzemplarzy.

„Maszynka do świerkania” oraz „Żaba tonie w betonie” to piosenki, które weszły już do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

Obecna trasa koncertowa to repertuar w dużej części oparty na płycie „Debiut”, a także przekrojowa podróż przez kolejne płyty zespołu, czyli „Pop”, „Czesław Śpiewa Miłosza” oraz obie części „Księgi Emigrantów”.

Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny. Nie zabraknie również przewrotnej konferansjerki Czesława Mozila, który z powodzeniem łączy bezpretensjonalny stand-up z muzycznym rozmachem multiinstrumentalnego koncertu.

Pokaż na mapie

Informacje od organizatora

Czesław Śpiewa - zmiana terminu

Z powodu choroby dwóch muzyków zespołu Czesław Śpiewa koncert w klubie Forty Kleparz zostaje przełożony na 28.11.2018 r. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność, mogą też zostać zwrócone w miejscu zakupu.

Top