Efterklang

Efterklang

Data: 8-9 października 2019
Miejsce: NIEBO Warszawa, Zet Pe Te Kraków
Cena : 85,00 Zł

Bilety

wtorek
8
Paź 2019
19:00
Efterklang
NIEBO

Warszawa

środa
9
Paź 2019
19:00
Efterklang
Zet Pe Te

Kraków

Opis wydarzenia

Powrót EFTERKLANG!
Zespół wystąpi w październiku w Warszawie i Krakowie.

Ukochany przez polskich fanów, duński zespół Efterklang, wraca na koncertowy szlak. Po prawie 6 latach nieobecności, wystąpią w Polsce na dwóch koncertach – 8 października w Krakowie (ZetPeTe) i 9 października w Warszawie (Niebo).

Efterklang od prawie dwóch dekad, zachwyca swoimi pop-artowymi melodiami, nieustannie testując nowe możliwości brzmieniowe. Nie zadowalają się starymi patentami, dlatego z każdym albumem, eksplorują nowe kierunki, instrumenty i zaskakujące połączenia. Końcowym efektem zawsze są wybitne piosenki, wyróżniające się oryginalnym brzmieniem i rozbudowanymi aranżacjami. Ich nagrania przywołują dokonania Mogwai, Sigur Ros, Talk Talk, The National czy Radiohead.

Minęło ponad 14 lat od kiedy muzycy nagrali olśniewający debiut studyjny Tripper i pokazali szerszej publiczności, kunszt łączenia tradycyjnych instrumentarium z elektronicznymi dźwiękami. Płyta osiągnęła rekordowe tempo sprzedaży. Każdy kolejny album to ambitniejsze wydawnictwo i coraz ciekawsze muzyczne rozwiązania. 4 lata temu grupa stworzyła album oparty na dźwiękach z arktycznej wyprawy, gdzie zarejestrowali hałasy i używali ich jak instrumentów. Wzbogacili je także bardziej tradycyjnym instrumentarium, w wykonaniu wybitnych muzyków: skrzypka Petera Brodericka, perkusisty Earla Harvina, czy pianisty Nils Frahma.

Efterklang tworzą nietuzinkowi muzycy, którzy jak dotąd rozwijali się na kilku polach – produkowali filmy, współtworzyli festiwale, a nawet własną stację radiową. Przede wszystkim to zespół, który występował na całym świecie, mając na swoim koncie, także występ w kultowej Opera House w Sydney. W 2014 roku zagrali spektakularny koncert pod nazwą The Last Concert, który sugerował, że jest to ich pożegnanie. Tak naprawdę, był to początek okresu refleksji i kolejnych eksperymentów, podczas którego narodził się dodatkowy projekt Liima (z Tatu Rönkkö) i zaowocował dwoma wydawnictwami.

2019 rok to powrót starej formuły Efterklang. Zespół wystąpią 8 października w Klubie Niebo w Warszawie i 9 października w ZetPeTe w Krakowie.

Pokaż na mapie

Top