Ethno Port Poznań

Ethno Port Poznań

Data:
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Podczas Ethno Portu będziemy po raz kolejny intensywnie wsłuchiwać się w świat i choć dzieje się w nim wiele niepokojących zjawisk, postaramy się spojrzeć na rzeczywistość pełni nadziei.

Przyniosą ją ze sobą artyści i jak zawsze otwarta, gotowa na nowe doświadczenia publiczność. Niektórzy zaproszeni muzycy odwołują się w swojej twórczość wprost do Boga, poszukując w nim siły, dobra i piękna w sposób, w jaki robi się to od wieków w religiach, które wyznają. Wśród nich są pochodzący z Bengalu Baulowie, mistrzynie sufickiego qawwali i wyznawczynie wielbionego w pieśniach gospel chrześcijańskiego Boga.

Fascynującą różnorodność w podejściu do własnej tradycji znajdziemy zarówno podczas trzech koncertów muzyki z krajów arabskich, jak i występów przedstawicieli polskiej sceny folkowej. Bogactwo wspólnego, jedynego świata jakim dysponujemy, uświadomią nam także pozostałe elementy programu: karaibskie rytmy z Kolumbii, greckie melodie wykonane w energetycznym, współczesnym stylu i przywołujące jak zawsze poczucie wolności irlandzkie pieśni.

Nie przez przypadek, podczas tegorocznej edycji wśród prezentowanych artystów dominować będą kobiety. Skoro poszukujemy, w obliczu wyzwań współczesności, nadziei na lepszy świat, to właśnie one, dystansujące się od męskiego sposobu rozwiązywania konfliktów i nieustannej rywalizacji, mogą nam ją przynieść.

Program, którego najistotniejszym elementem będą koncerty, uzupełnią: potańcówka, spotkania, warsztaty, pokazy filmowe i wystawy.

Dzieci do 10. roku życia – wstęp wolny pod opieką osoby dorosłej posiadającej bilet lub karnet.

Pokaż na mapie

Top