Festiwal Ogrody Muzyczne

Festiwal Ogrody Muzyczne

Data: 30 czerwca-28 lipca 2019
Miejsce: Dziedziniec Zamku Królewskiego w Warszawie Warszawa
Cena : 15,00 Zł - 240,00 Zł

Bilety

30.Cze
-
22.Lip
2019
Festiwal Ogrody Muzyczne
30.06-22.07 | karnet ulgowy | koncerty
30.Cze
-
22.Lip
2019
Festiwal Ogrody Muzyczne
30.06-22.07 | karnet normalny | koncerty
niedziela
30
Cze 2019
18:30
Festiwal Ogrody Muzyczne
30.06 | Prolog
poniedziałek
1
Lip 2019
18:30
Festiwal Ogrody Muzyczne
1.07 | Inauguracja festiwalu
2.-28.
Lip
2019
Festiwal Ogrody Muzyczne
2-28.07 | karnet ulgowy | projekcje

Opis wydarzenia

19. Festiwal Ogrody Muzyczne
Z biegiem Loary/Au long de la Loire
30 czerwca – 28 lipca 2019 | Dziedziniec Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum
Gość honorowy:
Region Centralny-Dolina Loary/Region Centre-Val de Loire – Francja


30.06 niedziela/Sunday, g. 18:30 Prolog

Koncert muzyki filmowej
Elington, Gershwin, Komeda, Kosma, Kuźniak, Mancini, Matuszkiewicz, Monk, Williams, Young i inni
Wykonawcy:
Chopin University Big Band
Piotr Kostrzewa – kierownik artystyczny
Daniela Ozdarska, Łukasz Lipski – śpiew

1.07 poniedziałek/Monday g. 18:30 Inauguracja festiwalu
Koncert na stradivariusie
Gesualdo da Venosa, Karłowicz, Piazzolla, Wajnberg
Wykonawcy:
Janusz Wawrowski – skrzypce (stradivarius z 1685 r.) i orkiestra Warsaw Players

2.07 wtorek/Tuesday g. 18:30
Film Księżniczka w oślej skórze/Peau d'âne (1970), 1 godz. 50 min.
Baśń muzyczna, muzyka Michel Legrand, reż. Jacques Demy
W rolach głównych: Catherine Deneuve, Jean Marais, Jacques Perrin

3.07 środa/Wednesday g. 18:30
Opera* G. Verdi Traviata The Metropolitan Opera (2018) 2 godz. 40 min.
Nowa inscenizacja
W rolach głównych: Diana Damrau – Violetta, Juan Diego Flórez – Alfredo, Quinn Kelsey – Giorgio Germont
Yannick Nézet-Séguin – dyrygent

5.07 piątek/Friday g. 18:30
Balet* J. Neumeier Niżyński/ Nijinsky Ballet by John Neumeier (2017) 2 godz. 35 min
Muzyka: Chopin, Schumann, Rimsky-Korsakov, Szostakowicz
Tańczą: Alexandre Riabko, Carolina Agüero, Alexandr Trusch, Carsten Jung, Lloyd Riggins, Anna Laudere, Hamburg Ballett

6.07 sobota/Saturday g. 18:30
Opera* G. Verdi Aïda The Metropolitan Opera (2018) 3 godz. 5 min.
W rolach głównych: Anna Netrebko – Aïda, Aleksandrs Antoņenko – Radamès, Anita Rachvelishvili – Amneris, Quinn Kelsey – Amonasro, Nicola Luisotti – dyrygent

7.07 niedziela/Sunday g. 18:30
Balet* S. Prokofiew/A. Ratmański Romeo i Julia Teatr Bolszoj (2018) 3 godz.
W rolach głównych: Jekaterina Krysanowa – Julia Kapuleti, Władisław Łantratow – Romeo Monteki, Igor Cwirko – Merkucjo, przyjaciel Romea
Paweł Kliniczew – dyrygent

8.07 poniedziałek/Monday g. 18: 30
Koncert
Isaac, des Prez, Obrecht, Willaert, Attaingnat, Luzzasch, Gabrieli, Valente, Marais
Sławomir Zubrzycki – viola organista
Film Leonardo – wewnątrz umysłu geniusza /Leonardo – Inside The Mind of A Genius BBC Studios (2012) 1 godz. 28 min.
W roli Leonarda da Vinci – Peter Capaldi

9.07 wtorek/Tuesday g. 18:30
Wieczór francuski Z biegiem Loary
Film Król architekt/Chambord, le Château, le Roi et l’Architecte (2015) 52 min.
Dokument, reż. Marc Jampolsky
Gość wieczoru: Mathilde Gamassou 
Fascynujący film dokumentalny o budowie najbardziej znanego i najbardziej tajemniczego zamku w Dolinie Loary.
Z osobą Mathilde Gamassou wiąże się miła niespodzianka!
Fot. Ch. Mouton

10.07 środa/Wednesday g. 18:30
Film Montserrat Caballé (1993) 1 godz. 15 min.
Dokument, reż. Chris Hunt
Bohaterka – Montserrat Caballé

12.07 piątek/Friday g. 18:30
Musical* J. Larson Rent (2005) 2 godz. 35 min.

13.07 sobota/Saturday g. 18:30
Opera* G. Puccini Dziewczyna z Dzikiego Zachodu/La fanciulla del West The Metropolitan Opera (2018) 3 godz. 30 min.
W rolach głównych: Eva-Maria Westbroek, Jonas Kaufmann, Željko Lučić
Marco Armiliato – dyrygent

14.07 niedziela/ Sunday g. 18:30
Balet* L. A. Minkus /M. Petipa, S. Chudiekow Bajadera Teatr Bolszoj (2019) 2 godz. 45 min
W partii tytułowej – Olga Smirnowa, primabalerina Teatru Bolszoj, w roli jej rywalki Olga Marczenkowa

15.07 poniedziałek/Monday g. 18:30
Koncert e-Śpiewnik

16.07 wtorek/Tuesday 18:30
Film Koncert pod wieżą Eiffla/Concert Sous la Tour Eiffel (14.07.2018) 2 godz.

17.07 środa g. 18:30
Kantata sceniczna* C. Orff Carmina Burana Festiwal w Lubljanie (2017) 1 godz. 25 min.
La Fura dels Baus – grupa teatralna z Katalonii
Josep Vicent – dyrygent
Orkiestra Filharmonii Słoweńskiej i połączone słoweńskie chóry

19.07 piątek/Friday g. 18:30
Amore – mój hołd dla miłości* André Rieu i jego Orkiestra Johanna Straussa w Maastricht (2018) 2 godz. 50 min.

20.07 sobota/Saturday g. 18:30
Opera* G. Rossini Włoszka w Algierze/ L'Italiana in Algeri Festiwal w Salzburgu (2018) 3 godz. 5 min.
W roli tytułowej – Cecilia Bartoli

21.07 niedziela/Sunday g. 18:30
Balet* W Szekspir/ J.-Ch. Maillot Poskromienie złośnicy Teatr Bolszoj (2016) 2 godz.
Nowatorska choreografia dyrektora Baletu Monte Carlo
W rolach głównych: Jekaterina Krysanowa, Władisław Łantratow, Olga Smirnowa
Igor Dronow – dyrygent

22.07 poniedziałek/Monday g. 18:30
Koncert
W programie estoński folk i jazz
Estonian Voices – 6-osobowy zespół wokalny

23.07 wtorek/Tuesday g. 18:30
Film Bésame mucho (2018) 2 godz.
Kompozytorzy: Mendéz, Fernández, José Antonio, Jiménez
Juan Diego Flórez & Band

24.07 środa/Wednesday, g. 18:30
Film Dwie wiolonczele dwie twarze/2 Cellos 2 Faces (2018) 1 godz. 15 min.
Dokument, reż. Aleš Verbič, Svetlana Dramlic
Bohaterowie – Luka Šulič i Stjepan Hauser

26.07 piątek/Friday g. 18:30
Film Hollywood w Wiedniu – Świat Hansa Zimmera/Hollywood in Vienna – The World of Hans Zimmer (2018) 2 godz.
Muzyka – Hans Zimmer
Wykonawcy: Lisa Gerrard, Valentina Nafornita, Pedro Eustache, Luis Ribeiro, Eliane Correa, Rusanda Panfili

27.07 sobota/Saturday g. 18:30
Film Droga między nutami (2018) 1 godz. 35 min.
Dokument, reż. Jan Sosiński
Bohater – Zygmunt Krauze
(pokaz przedpremierowy)
Ogłoszenie wyników plebiscytu Złota Konewka 2019

28.07 niedziela, g. 18:30
Opera G. Bizet Carmen Festiwal w Bregencji (2017) 2 godz. 25 min.
Złota Konewka 2018 (powtórzenie)
W rolach głównych: Gaëlle Aequez, Daniel Johanssson, Scott Hendrics, Elena Tsallagova

Zrealizowana na Jeziorze Bodeńskim Carmen, wykorzystująca w inscenizacji wodę otaczającą scenę, zyskała największe uznanie w oczach publiczności ubiegłorocznego Festiwalu Ogrody Muzyczne, która przyznała tej realizacji swoją nagrodę – Złotą Konewkę.
Zakończenie festiwalu
* nagrania; czas trwania projekcji z Met i Teatru Bolszoj obejmuje ok. 20-minutową przerwę
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Pokaż na mapie

Top