Festiwal Radio Azja

Festiwal Radio Azja

Data:
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Radio Azja to niszowy festiwal poświęcony współczesnej muzyce azjatyckiej. Program wydarzenia kształtują artyści eksperymentujący, śmiało łamiący muzyczne konwenanse, przekraczający granice gatunków. Poszukujący autentyczności outsiderzy, wykraczający zarówno poza mainstream, jak i związane z muzyką azjatycką stereotypy. Na scenie pojawiają się zarówno tradycyjne instrumenty, jak i najnowszej generacji elektronika. Radio Azja nie ogranicza się do prezentacji konkretnych stylów w muzyce, pokazując to, co aktualnie najbardziej wartościowe i intrygujące. Gramy muzykę niebanalną, ambitną, autorską i szczerą, a przede wszystkim powstałą z głębokiej potrzeby artystycznej wypowiedzi.

Podczas czterech festiwalowych dni będzie można usłyszeć radykalnie różne projekty muzyczne: od kontemplacyjnych, minimalistycznych kompozycji łączących brzmienie instrumentów akustycznych i subtelnej elektroniki, przez rytualne tańce, którym towarzyszy muzyka współczesna, melancholijno-wybuchowy jazz z Korei i japońskie “domowe melodie”, aż po przetworzony zestaw nagrań terenowych i taneczny, wysokooktanowy wieczór z indyjską bhangrą.

Podobnie jak w zeszłym roku koncertom towarzyszyć będzie Akademia Radia Azja, w ramach której odbędą się spotkania z artystami, warsztaty i prelekcje.

 

Program:

06.12, godz. 20.00, TR Warszawa
Midori Hirano
Jan Jelinek & Masayoshi Fujita

07.12, godz. 20.00, Pogłos
RSVP Bhangra
Indian Man

08.12, g. 19.00, TR Warszawa
Tenniscoats
Hyunjin Bek & Kimoki Saturnballad

09.12, g.19.00, TR Warszawa
Baliphonics
Kink Gong

Pokaż na mapie

Top