GNIEW

GNIEW

Data:
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

GNIEW

Ciało przygotowuje się do ataku. Pobudzają się odpowiednie ośrodki w mózgu, serce zaczyna bić szybciej, zredukowane jest odczuwanie bólu. Zwiększa się refleks i pocą się ręce. Jako emocja aktywna, gniew wyzwala się w momencie, gdy ktoś próbuje przekroczyć lub naruszyć należące do nas terytorium. Wychodząc od indywidualnych doświadczeń trzech aktorów Teatru Powszechnego oraz czterech chłopców w wieku 12–15 lat, twórcy zastanawiają się, jak wyrażany jest gniew.

Nie przypisując a priori gniewu mężczyznom, przyglądają się samej męskości – jak jest wytwarzana i odmieniana poprzez obowiązujące, chciane lub nie, wzorce oraz fantazje na jej temat. Co właściwie łączy mężczyzn, których dzielą pokolenia? Jakie relacje mogą się wytworzyć w takim zestawieniu?

REŻYSERIA: Małgorzata Wdowik,

OBSADA: Grzegorz Artman, Kajetan Dąbrowski (gościnnie), Sebastian Koncewicz (gościnnie), Aleksander Kwiatkowski (gościnnie), Łukasz Ludwiniak (gościnnie), Mateusz Łasowski, Oskar Stoczyński

Podczas spektaklu wykorzystywany jest efekt stroboskopowy (światło pulsujące z dużą częstotliwością). Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Pokaż na mapie

Top