HAPPYSAD - Mów mi dobrze

HAPPYSAD - Mów mi dobrze

Data: 24 lutego-23 marca 2019
Miejsce: Biała Podlaska, Katowice, Kraków, Wrocław, Lublin
Cena : 59,00 Zł

Bilety

niedziela
24
Lut 2019
19:00
HAPPYSAD - Mów mi dobrze
Klub Muzyczny Fregata

Biała Podlaska

sobota
9
Mar 2019
19:00
HAPPYSAD - Mów mi dobrze
niedziela
10
Mar 2019
19:00
HAPPYSAD - Mów mi dobrze
Kwadrat

Kraków

piątek
15
Mar 2019
19:00
HAPPYSAD - Mów mi dobrze
sobota
23
Mar 2019
19:00
HAPPYSAD - Mów mi dobrze
Klub Graffiti

Lublin

Opis wydarzenia

Z okazji dziesięciolecia płyty "Mów mi dobrze", czwartej w dyskografii Happysad, a pierwszej, która w historii zespołu zyskała status platynowej płyty, w lutym 2019 r., nakładem Mystic Production, ukaże się edycja winylowa w nowej, zremasterowanej przez Leszka Kamińskiego wersji, i w nowej, choć starej okładce (była to jedna z pierwszych propozycji okładki, ostateczni zwyciężył wówczas inny projekt). Dziesięcioleciu „Mów mi dobrze” zespół Happysad postanowił zadedykować także najbliższą trasę koncertową, która rozpocznie się 8 lutego 2019 r. w Krynicy, a zakończy w połowie kwietnia koncertami w Irlandii.

„Moment pracy nad tym materiałem to absolutny wystrzał energii, jaką dała nam wtedy praca z nowym wydawcą, Mystic Production, nowy muzyk – Daniel Pomorski, nowa, podwarszawska, chłodna, ale przytulna sala prób, której stworzenie było naszym marzeniem i priorytetem oraz wiosna po długiej, nieprzyjemnej zimie. Wpuszczenie jej do próbowni było dla nas zastrzykiem endorfin i haustem weny. Chyba nigdy tak łatwo i szybko nie pracowaliśmy świadomie nad płytą” – podsumowuję powstawanie płyty „Mów mi dobrze” Łukasz Cegliński, gitarzysta Happysad.

„Mów mi dobrze” świetnie znosi koncertową próbę czasu. „W piwnicy u dziadka”, „Taką wodą być” i „Nie ma nieba”, osiadły w koncertowym repertuarze zespołu niemal na stałe. Tym razem, z okazji okrągłej rocznicy jej nagrania będzie można usłyszeć na żywo także rzadziej grane utwory z tego krążka. Wiosenna trasa została więc nazwana „Mów Mi Dobrze Tour 2019”, ale nie tylko utwory z tej płyty pojawią się na trasie. W końcu „Mów mi dobrze” to nieco ponad 40 minut muzyki, a klubowe koncerty Happysad trwają zazwyczaj nieco ponad dwie godziny.

Pokaż na mapie

Top