Inni ludzie

Inni ludzie

Data: 14-31 marca 2019
Miejsce: TR WARSZAWA / ATM STUDIO Warszawa
Cena : 70,00 Zł

Bilety

czwartek
14
Mar 2019
19:00
Inni ludzie
sobota
16
Mar 2019
19:00
Inni ludzie
wtorek
19
Mar 2019
19:00
Inni ludzie
niedziela
24
Mar 2019
20:00
Inni ludzie
niedziela
31
Mar 2019
20:00
Inni ludzie

Opis wydarzenia

Scenariusz spektaklu "Inni ludzie" w reżyserii Grzegorza Jarzyny oparty jest na hiphopowym poemacie Doroty Masłowskiej, jednej z najważniejszych polskich pisarek młodego pokolenia, znanej z bestsellerów "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" i "Paw królowej" oraz głośnego dramatu "Między nami dobrze jest", na podstawie którego w TR Warszawa powstał koprodukowany przez Schaubühne Berlin spektakl w reżyserii Grzegorza Jarzyny (prem. 2009 rok).

Miejscem akcji, a zarazem bohaterem tej miejskiej antyballady jest Warszawa; pogrążona w smogu metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem. Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i dealerów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces. "Inni ludzie" to próba portretu późnego kapitalizmu i problemów przez niego wywołanych: nierówności ekonomicznych i społecznych, frustracji młodego pokolenia, rosnącego nacjonalizmu. To opowieść o dysfunkcjonalnej, podzielonej wspólnocie, którą rozsadzają od środka uprzedzenia i nienawiść.

Czy umiemy przekroczyć klasowe bariery? Czy jesteśmy w stanie przebić informacyjną bańkę i zrozumieć Innych – tych, którzy myślą inaczej, mają inny system wartości, inny język i gust?  Czy łączy nas coś więcej poza dostępem do Internetu?

Za realizację "Innych ludzi" odpowiedzialny jest kolektyw, w skład którego wchodzą m. in. aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, animatorzy, artyści wizualni i twórcy wideo.
Reż.: Grzegorz Jarzyna, obsada: Marcin Czarnik, Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk, Mateusz Górski, Natalia Kalita, Magdalena Kuta, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Sebastian Pawlak, Agnieszka Podsiadlik, Aleksandra Popławska, Paweł Smagała, Tomasz Tyndyk, Justyna Wasilewska, Adam Woronowicz, Yacine Zmit, Agnieszka Żulewska

 

Pokaż na mapie

Top