John Corabi

John Corabi

Data:
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Klub Stary Klasztor zaprasza 28 stycznia na koncert Johna Corabi, znanego ze współpracy z zespołem Motley Crue!

John Corabi wraz z supergrupą The Dead Daises wystąpił we Wrocławiu jako gwiazda Gitarowego Rekordu Guinnessa 1 maja 2018 roku.

John Corabi – amerykański wokalista, gitarzysta a także kompozytor znany ze współpracy z zespołem Motley Crue. Na początku lat 90. zastąpił oryginalnego wokalistę Vince Neila. Z Motley Crue wydał dwa albumy, a jego kompozycje zespół wykorzystywał jeszcze na kolejnych płytach. Zadebiutował wcześniej, bo pod koniec lat 80. w formacji Scream, z którą wydał jeden album.
Po rozstaniu z grupą Motley Crue John nawiązał współpracę z byłym gitarzystą Kiss - Brucem Kulickiem, tworząc zespół o nazwie Union. Mają w swoim dorobku 3 autorskie albumy oraz trasy koncertowe po całym świecie. Także z Brucem Kulickiem oraz basistą Chuckiem Garrickiem (Alice Cooper) uczestniczą w projekcie perkusisty grupy Kiss, Erica Singera zwanego E.S.P., który ma na swoim koncie 2 płyty. Corabi udziela się także gościnnie jako wokalista na wielu albumach z cyklu „Tribute to…” oraz jako gitarzysta w grupie Ratt.

W Starym Klasztorze usłyszmy materiał promujący najnowszą autorską płytę UNPLUGGED, na której znajdują się utwory premierowe oraz kompozycje znane z wcześniejszych jego dokonań, w nowych akustycznych aranżacjach, a także utwory, którymi inspiruje się John.

Pokaż na mapie

Top