Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Tomek Lipiński, inni

Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Tomek Lipiński, inni

Data: 30 listopada 2019
Miejsce: Progresja Warszawa
Cena : 70,00 Zł

Bilety

sobota
30
Lis 2019
18:00
Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Tomek Lipiński, inni
Progresja

Warszawa

Opis wydarzenia

Cztery muzyczne ikony lat 80-tych na jednej, klubowej scenie. To za sprawą Ich wspólnego koncertu przywrócimy klimat tamtych lat. Tych nazwisk nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich hity śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy napisać, że wtedy nie było internetu, You Tube i telefonów komórkowych. Twórczość zespołów niosła się za sprawą przegrywanych kaset na Grundigach i śpiewanych piosenkach przy ognisku. W telewizji były dwa kanały, w których było 20 minut Wideoteki, a przy życiu trzymał nas nieśmiertelny Marek Niedźwiecki z radiową Trójką i „Rozgłośnia Harcerska”. To tyle historii. Czas na powrót do przeszłości!

Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Tomek Lipiński i Róże Europy na wspólnym koncercie w warszawskiej Progresji.

Serdecznie zapraszamy!

KOBRANOCKA

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu „Poza Kontrolą”. Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce. W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie.

W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki „Sztuka Jest Skarpetką Kulawego”, a dwa lata później kolejna „Kwiaty Na Żywopłocie”, zawierająca słynny cover Stonesów – „Współczucie dla diabła” oraz „Kocham Cię jak Irlandię”. W roku 1990 zespół wydał płytę „Ku Nieboskłonom”, w 1994 – „Niech popłyną łzy”, w 1999 – „Gold” i w 2005 – „Sterowany jest ten świat”. Pojawiły także składanki – „Gold", „Koncert" i „The Best Of...”. Dyskografię zespołu zamyka „Prawdopodobnie najlepsze”, wydana w 2016.

Zespół tworzą: 
Andrzej „Kobra” Kraiński – gitary, śpiew; założyciel zespołu, w składzie nieustannie od 1985 roku!
Piotr „Vysol” Wysocki – perkusja; dołączył do zespołu jako trzeci perkusista, w roku 1987.
Jacek „Szybki Kazik” Bryndal – gitara basowa, śpiew, klawisze; współzałożyciel zespołu, po kilkuletniej przerwie (spowodowanej solowym projektem „Atrakcyjny Kazimierz”), powrócił do zespołu w 1996.
Jacek Moczadło – gitara; kolejny Jacek grający z Kobranocką (w kapeli od 2004), nagrywał materiał na „Sterowany jest ten świat” i już pozostał.

Pokaż na mapie

Top