Malta Festival Poznań / Piątek / 28.06

Malta Festival Poznań / Piątek / 28.06

Data: 28 czerwca 2019
Miejsce: Poznań
Cena : 15,00 Zł

Bilety

piątek
28
Cze 2019
18:00
Malta Festival Poznań / Piątek / 28.06
28.06 | Gentle Unicorn, reż. Chiara Bersani
piątek
28
Cze 2019
19:00
Malta Festival Poznań / Piątek / 28.06
28.06 | Zryw
piątek
28
Cze 2019
19:00
Malta Festival Poznań / Piątek / 28.06
28.06 | No.One.Gives.A.Mosquito’s.Ass.About.My.Gig
CK Zamek

Poznań

piątek
28
Cze 2019
19:00

Aktualnie brak biletów w sprzedaży

Sprzedaż nieaktywna.
Malta Festival Poznań / Piątek / 28.06
28.06 | Hańba, reż. Maciej Podstawny
piątek
28
Cze 2019
20:30
Malta Festival Poznań / Piątek / 28.06
28.06 | Michaś, reż. Mike Urbaniak
Scena Robocza

Poznań

Opis wydarzenia

Zryw
Zapraszamy na spotkanie tajnej grupy anonimowych patriotów. Oto powstanie, jakiego nie znacie. Przemilczane, bagatelizowane, bez legend. Jego sylwetka nie istnieje w zbiorowej wyobraźni. Nie wspomina się o nim w patriotycznych orędziach. Nie poświęcono mu narodowej epopei. Oto rekonstrukcja powstania wielkopolskiego, jakiej się nie spodziewacie. Polepiona z polskich sprzeczności i pragnień. Zaangażowana w historię i zdystansowana. Pełna wielkich słów i małych gestów. Śmiechu i wzruszeń.

Rezerwat, Antykabaret Barbarzyńcy PL
Antykabaret Barbarzyńcy PL jednoczy wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych i jest inny od tego wszystkiego, co nazywacie kabaretem! W Rezerwacie spotkacie almodóvarowską dziewczynę, podejrzanego arabskiego imigranta, wyzwolonego ducha Marii Konopnickiej i zboczusia ze sklepu patriotycznego. Zagląda tu także myśliwy polujący na gatunki gorszego sortu. Barbarzyńcy PL to wybuchowa mieszanka talentów i osobowości rodem z koszmarnego snu Prawdziwego Polaka.

Michaś, reś. Mike Urbaniak
Monodram eksplorujący temat podwójnej tożsamości prof. Michała Głowińskiego, homoseksualisty żydowskiego pochodzenia. Wybitny polski filolog, historyk i teoretyk literatury doświadczył Holokaustu, antysemickiej kampanii 1968 r. i skierowanej przeciw homoseksualistom akcji „Hiacynt”. Także dzisiaj Polski rząd i jego media prowadzą zmasowaną kampanię jednocześnie przeciw Żydom i osobom LGBT. Tekst opiera się na słowach samego profesora oraz jednej małej fantazji reżysera.

Alternatywna Akademia Tańca. Upwording Your World, Riva Rubin
Stary Browar Nowy Taniec na Malcie
Pięciodniowy trening skierowany do artystów, kuratorów, producentów, kulturalnych aktywistów. Spróbujemy przeformułować nasz codzienny język (Upwording) tak, aby zwiększyć pewność siebie, wyzwolić własny kreatywny potencjał, rozwinąć zdolności liderskie i umiejętność tworzenia bardziej satysfakcjonujących relacji zarówno w pracy (i w procesie twórczym), jak i w życiu codziennym, w społeczeństwie czy w obrębie różnych kultur; świadomie tworzyć świat, w którym wszyscy będziemy chcieli żyć.

Hańba, reż. Maciej Podstawny
Adaptacja powieści J.M. Coetzeego – noblisty i dwukrotnego zdobywcy Nagrody Bookera. Seksizm, szowinizm gatunkowy i rasizm jako trzy aspekty leżące u podstaw zachodniej kultury. Kultury, która się rozpada. Przeniesiemy się w świat po apokalipsie. Po apokalipsie apartheidu, komunizmu, kapitalizmu, terroryzmu. Po apokalipsie XXI w. W świat Mad Maxa, maksimum i pomieszania, w którym upadły klasyczne podziały, autorytety, instytucje, a ludzie dopiero dorastają do współczucia i początków rozumienia.

Gentle Unicorn, reż. Chiara Bersani
Stary Browar Nowy Taniec na Malcie
„O początkach jednorożców wiemy niewiele. Wiedza o ich korzeniach zaginęła, gdy kolejne pokolenia ludzi następowały po sobie. Jak funkcjonuje w zbiorowej wyobraźni mitologiczna postać bez mitu, który zakłada i uzasadnia jej istnienie? Naszym oczom objawia się oto delikatny i wykorzeniony symbol. Chcę dać mu miłość, historię, wybór. Ja, Chiara Bersani, 98 cm wzrostu, samozwańcze ciało, mięśnie i kości jednorożca, wezmę odpowiedzialność za powitanie jego długotrwałego oszołomienia”.

Pokaż na mapie

Top