Malta Festival Poznań / Poniedziałek / 24.06

Malta Festival Poznań / Poniedziałek / 24.06

Data:
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Obiecana Ziemia Obiecana – Polski Teatr Tańca, reż. Katarzyna Raduszyńska
Najnowszy spektakl Polskiego Teatru Tańca jest epicką opowieścią o naszych dziejach, czytanych jako odwieczna historia wykluczania – począwszy od Wielkiego Wybuchu, aż po 2019 od atomu do sztucznej inteligencji. Widzowie będą mieć okazję szczególnie blisko spojrzeć na Człowieka i jego działania w imię szeroko pojętych praw. W jakim momencie znaleźliśmy się dzisiaj? Czy w najwłaściwszym dla naszego gatunku? Czy jesteśmy w samym środku końca czasu? Czy ujrzymy z Obiecaną Ziemię Obiecaną czy odwróconą utopię?

Alternatywna Akademia Tańca. Upwording Your World, Riva Rubin
Stary Browar Nowy Taniec na Malcie
Pięciodniowy trening skierowany do artystów, kuratorów, producentów, kulturalnych aktywistów. Spróbujemy przeformułować nasz codzienny język (Upwording) tak, aby zwiększyć pewność siebie, wyzwolić własny kreatywny potencjał, rozwinąć zdolności liderskie i umiejętność tworzenia bardziej satysfakcjonujących relacji zarówno w pracy (i w procesie twórczym), jak i w życiu codziennym, w społeczeństwie czy w obrębie różnych kultur; świadomie tworzyć świat, w którym wszyscy będziemy chcieli żyć.

Alice Joana Gonçalves, The Foxes
Co pojawia się, gdy rozum zasypia i nieodparcie kierują nami instynkty? The Foxes to remake spektaklu The Hunting. Łączy je to, że zgłębiają ideę przeszłości i jej kontynuacji jako ciała, które między 2013 a 2018 r. – datami realizacji obu projektów – nigdy się nie zatrzymało. Punktem wyjścia jest założenie, że jest ono materią kształtującą się i kształtowaną w czasie i przestrzeni przez następujące po sobie posągi – ucieleśnienia. Odsłania to jego kruchość, która staje się kluczowym elementem spektaklu.

Władca Much, reż. Mateusz Atman, Aneta Groszyńska, Agnieszka Jakimiak
Tryptyk na motywach książki Williama Goldinga Władca much. Powieść czytano jako parabolę, swoisty model sytuacji społecznej, od którego nie da się uciec, sugerujący, że w grupie osobników płci męskiej zawsze dojdzie do walki o władzę i zawsze w tej walce pojawi się przemoc. Co by się stało, gdyby takich chłopaków wpuścić do teatru? W spektaklu biorą udział chłopcy w wieku od 10 do 14 lat. Nastolatki – już nie dzieci, ale jeszcze nie mężczyźni – wkraczają w świat, który sami współtworzą.

Pokaż na mapie

Top