OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL

OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL

Data: 11 lipca 2019
Miejsce: CZERWONE KOSZARY Ostróda, CZERWONE KOSZARY Ostróda
Cena : 240,00 Zł - 600,00 Zł

Bilety

11.-14.
Lip
2019
OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL
11-14.07 | KARNET GOLDEN VIP
CZERWONE KOSZARY

Ostróda

11.-14.
Lip
2019
OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL
11-14.07 | KARNET RODZINNY
CZERWONE KOSZARY

Ostróda

11.-14.
Lip
2019
OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL
11-14.07 | KARNET NORMALNY
CZERWONE KOSZARY

Ostróda

Opis wydarzenia

OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2019

KARNET RODZINNY 4 dniowy

Dostępny wyłącznie w przedsprzedaży - dotyczy modelu rodzic plus 1,2 lub 3 dzieci w wieku 12-17 lat.
Dzieci do lat 12 wchodzą za darmo pod opieką osoby dorosłej.

UWAGA!
Bardzo prosimy o zabranie ze sobą dokumentów poświadczających tożsamość (dowód osobisty, paszport – rodzice, legitymacja szkolna, paszport – dzieci).

--------------------------------------------------------

11 – 14.07.2019, Ostróda

W tym roku Ostróda Reggae Festival odbywa się już po raz 19-ty. Na przestrzeni lat festiwal stał się najważniejszą polską imprezą związaną z pozytywnym przekazem i muzyką płynącą z Jamajki i inspirującą artystów na całym świecie. Sukces tej barwnej imprezy jest dowodem na atrakcyjność i uniwersalizm treści niesionych przez reggae. ORF to już globalna marka, która przyciąga do głównego ośrodka turystycznego Warmii i Mazur publiczność w każdym wieku nie tylko z Polski, ale i całej Europy.

Na przestrzeni czasu festiwal przeszedł długą drogę z małego dziedzińca ostródzkiego zamku, poprzez „Białe Koszary” do wyjątkowego terenu opustoszałej jednostki wojskowej w centrum miasta, „Czerwonych Koszar”. Hasło „Ostróda” dla wielu ludzi stało się synonimem reggae i główną marką promocyjną miasta. W 2018 roku w trakcie 4 festiwalowych dni na głównych scenach Red i Green pojawiło się prawie 40 wykonawców, a przez festiwal przewinęło się około 20 tysięcy uczestników.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się DJ-sko/producenckie występy na scenie Green z wieloma zagranicznymi i krajowymi gwiazdami gatunku, jak i mniejsze sceny Yellow i Jah Love, które uzupełniły artystyczną ofertę imprezy. Funkcjonował Uniwersytet Reggae, gdzie fani mogli uczestniczyć w spotkaniach z międzynarodowymi autorytetami i zobaczyć atrakcyjne filmy muzyczne. Na festiwalu po raz kolejny gościła „strefa świadomości” (Conscious Corner), skupiająca stoiska edukacyjne organizacji pozarządowych związanych z ekologią.

Odbyła się kolejna edycja Czwórka Reggae Contest – najważniejszego konkursu dla młodych polskich artystów gatunku pod patronatem Polskiego Radia Czwórka. W trakcie imprezy doszło do wydarzenia bez precedensu – Ostróda podpisała pierwszą w historii umowę partnerską z jamajskim miastem Ocho Rios, reprezentowanym przez oficjalną delegację z tego wiodącego w dziedzinie turystyki regionu karaibskiej wyspy.

W 2019 roku ORF kontynuuje sprawdzoną i wysoko ocenianą koncepcję łączenia rozrywki i budowania pozytywnej świadomości, występów gwiazd i promowania młodych artystów. Wśród ogłoszonych już artystów można wymienić pochodzących z Jamajki Agenta Sasco– wielką gwiazdę nowoczesnego reggae/dancehall/hiphop, prawdziwych weteranów gatunku The Congos feat. Pura Vida, jamajską królową reggae Queen Ifrica, czy wschodzącą gwiazdę roots reggae Samory I. Zagraniczne ogłoszenia uzupełniają podbijający Europę Francuzi z Jahneration oraz wyjątkowo energetyczni Gentleman's Dub Clubz Wlk. Brytanii.

Program festiwalu jest już zamknięty, a kolejne dni przyniosą kolejne ogłoszenia – zarówno zagranicznych wykonawców, jak i polskiej czołówki gatunku. Po zaliczeniu przez UNESCO muzyki reggae do listy światowych dóbr kultury organizatorzy rozwijają skrzydła i 19 edycja wielkiego święta zwolenników pozytywnych wibracji na pewno nie rozczaruje jego uczestników.

Ostróda Reggae Festival wywodzi się z organizowanego wcześniej Ost Rock Festival. Podczas dotychczasowych 18 edycji festiwalu na jego scenach miało miejsce wiele historycznych wydarzeń, reaktywacji kultowych zespołów, narodzin gwiazd czy występów najbardziej kluczowych artystów gatunku na świecie. M.in. dzięki 6-letniej stałej współpracy z TVP2, ORF stał się najbardziej rozpoznawalną marką reggae w Polsce i zaistniał w świadomości szerszej niż tylko środowisko fanów jamajskiej muzyki. Od lat festiwal współpracuje promocyjnie z największymi portalami jak Onet.pl czy Polskim Radiem. Ostróda była miejscem oficjalnych polskich obchodów 50-lecia niepodległości Jamajki, a swoją obecnością niejednokrotnie zaszczycał go jamajski korpus dyplomatyczny. Festiwal regularnie wspiera jamajska rządowa agencja turystyki – Jamaican Tourist Board.

Dzięki zwycięstwu w ostródzkim konkursie World Reggae Contest, dwa zespoły nagrały płyty na Jamajce. Jedna z nich wydana została przez należącą do rodziny Marley wytwórnię Tuff Gong.

Zaufanie publiczności znajduje odzwierciedlenie w zaszczytnym tytule „muzyczne wydarzenie roku”, corocznie przyznawanym festiwalowi przez rzeszę czytelników magazynu reggae „Free Colours” oraz słuchaczy wiodącej audycji „Strefa Dread” w Polskim Radio Czwórka. W serwisie Miasto Muzyki RMF Ostróda Reggae Festival wygrał głosowanie na wydarzenie roku 2009 w kategorii reggae. W portalu Diplo.com ORF 2015 ujęty został w czołówce 13 najlepszych imprez reggae na świecie. Dużym powodzeniem cieszyły się relacje festiwalowe i transmisje video w największym światowym portalu związany z jamajską muzyką, Reggaeville.com

W ostatnich 3 latach w trakcie festiwalu nie doszło do ani jednego przypadku złamania prawa, co jest ewenementem zważywszy liczbę jego uczestników.

Organizatorzy ORF w 2014 uhonorowani zostali odznakami „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był to pierwszy tego typu przypadek w wieloletniej historii polskiej sceny reggae. Miasto Ostróda (znane jako „Perła Mazur”) ze swoją atrakcyjną lokalizacją wśród jezior mazurskich jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do uprawiania sportów wodnych oraz turystyki śródlądowej. Dzięki temu infrastruktura hotelowo-turystyczna jest tu wyjątkowo rozwinięta. Ostróda Reggae Festival ze swoim relaksacyjnym charakterem i międzynarodową rozpoznawalnością jest jedną z najważniejszych stałych atrakcji sezonu turystycznego na Mazurach.

Pokaż na mapie

Top