Opera dla głuchych

Opera dla głuchych

Data: 25 marca-3 kwietnia 2019
Miejsce: Teatr Studio - Duża Scena Warszawa
Cena : 45,00 Zł

Bilety

poniedziałek
25
Mar 2019
19:00
Opera dla głuchych
wtorek
26
Mar 2019
20:00
Opera dla głuchych
środa
3
Kwi 2019
19:00
Opera dla głuchych

Opis wydarzenia

OPERA DLA GŁUCHYCH

Czy Głusi śnią o elektrycznych dźwiękach?

Słowo, sygnał, hałas, muzyka, szum. Jak często zwracasz uwagę na to, że dźwięk pozwala Ci skomunikować się, zorientować w przestrzeni, ostrzega przed niebezpieczeństwem, jest nośnikiem uczuć i informacji? Za jego pomocą i dzięki niemu odnajdujemy się w rzeczywistości. Nie wszyscy. W tej samej rzeczywistości funkcjonują osoby głuche – „obcokrajowcy” pozbawieni możliwości nawigacji w „naszej” audiosferze.

A gdyby tę sytuację odwrócić? Wyobraź sobie świat, w którym dominuje kultura głuchych, a osoby słyszące są mniejszością. Jak on wygląda? Jakie są jego zasady? Jaki jest jego język? Czy istnieje w nim muzyka? Jak poradziłaby sobie w takim świecie mała grupa słyszących „obcych”?

„Opera dla Głuchych” to opowieść o próbach znalezienia wspólnego języka. Historie głuchych i słyszących przez stulecia biegły obok siebie, a ich skrzyżowania zbyt często okazywały się aktami arogancji i przemocy. Czy tak jak my, nie zdawaliście sobie sprawy z tych okrucieństw? A także z bogactwa, różnorodności i odmienności kultury Głuchych? Czy jesteśmy tacy sami? Czy może różnimy się od siebie aż tak bardzo, że nigdy nie będziemy mogli w pełni zrozumieć się nawzajem?

REŻYSERIA: Wojtek Zrałek-Kossakowski
DRAMATURGIA I WSPÓŁPRACA REŻYSERSKA: Michał Mendyk
LIBRETTO: Adam Stoyanov i Wojtek Zrałek-Kossakowski
MUZYKA: Robert Piotrowicz
OBSADA:
Stanisław Brudny, Tomasz Nosinski, Monika Obara, Krzysztof Strużycki, Monika Świtaj
Marta Abramczyk, Marta Alharbi, Piotr Baltyn, Ewelina Mohnaczewska, Paweł Sosiński
Adam Stoyanov

Pokaż na mapie

Top