Philip Glass „Proces”

Philip Glass „Proces”

Data: 30-31 marca 2019
Miejsce: Opera na Zamku Szczecin
Cena : 50,00 Zł - 55,00 Zł

Bilety

sobota
30
Mar 2019
19:00
Philip Glass „Proces”
30.03.19 | Ceny: 55 zł i 50 zł uwzględniają rabat.
Opera na Zamku

Szczecin

niedziela
31
Mar 2019
19:00
Philip Glass „Proces”
31.03.19 | Ceny: 55 zł i 50 zł uwzględniają rabat.
Opera na Zamku

Szczecin

Opis wydarzenia

Rabat 30% został naliczony od cen regularnych: 55 zł oraz 50 zł. Podane na biletach ceny uwzględniają rabat.

TERMIN PROMOCJI: 7.12. – 23.12.2018 r.

 

Philip Glass „Proces” opera kameralna w 2 aktach do libretta Christophera Hamptona opartego na powieści Franza Kafki.

Metaforę samotności i słabości człowieka, zawartą w mrocznej powieści Franza Kafki, znakomicie wykorzystał w swojej kameralnej operze słynny współczesny kompozytor Philip Glass, nominowany do Oscara i zdobywca Złotego Globu.

Józef K. – nam współczesny. Zamożny, wykształcony, osiągnął zawodowy i towarzyski sukces. A jednak coś go dręczy. Przegląda się w rzeczywistości jak w lustrze i ta rzeczywistość go mierzi. Byle jakie relacje, byle jacy ludzie. On sam przed sobą w tym lustrze – także czuje się byle jaki. I nie ma z tej sytuacji ucieczki. Czuje się schwytany. Czuje się winny...

Metaforę samotności i słabości człowieka, zawartą w mrocznej powieści Franza Kafki, znakomicie wykorzystał w swojej kameralnej operze słynny współczesny kompozytor Philip Glass, nominowany do Oscara i zdobywca Złotego Globu. Premiera Procesu odbyła się w Royal Opera House w Londynie w 2014 roku w koprodukcji z Music Theatre Wales. Libretto napisał wybitny reżyser i scenarzysta, zdobywca Oscara, Christopher Hampton. Muzykę w Procesie charakteryzuje ogromne napięcie. Philip Glass, oszczędny w środkach muzycznego przekazu, stosuje powtórzenia, rytmy wzmagające poczucie strachu i absurdu: „Myślę o swoich kameralnych operach jak o bombach neutronowych – małe, ale z potężną siłą rażenia”.

Pokaż na mapie

Top