Snowman

Snowman

Data:
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

Snowman zagra w Starej Piwnicy!

Wokalista Michał Kowalonek po sześciu latach opuścił zespół Myslovitz i powraca do koncertów ze swoją rodzimą formacją Snowman!

Na wrocławski koncert zapraszamy 28 listopada do klubu Stara Piwnica.

Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem Lazy. Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment.

Drugą płytą „The Best Is Yet To Come” Snowman pokazał swoje nowe oblicze – zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Muzycy udowodnili, że potrafią z pasją eksploatować nowe obszary i wciąż twórczo poszukują nowych form ekspresji. Pokazali nowy repertuar i odświeżoną muzyczną formę – energetyczną, krzykliwą i angażującą!

W 2017 Snowman powrócił na rynek z płytą „Gwiazdozbiór”, pierwsza, cyfrowa odsłona nowego materiału miała miejsce w serwisie Tidal w studyjnej jakości Master Quality. 5 maja Gwiazdozbiór trafił do sklepów formie tradycyjnej. Tym razem zespół powrócił z płytą w całości polskojęzyczną. Nowy album to zbiór utworów pełnych emocji, melodii i tego co prawdziwe. Repertuar to kompozycje, które stanowią spójną całość, dojrzałe, energetyczne brzmienie i intrygujące teksty podkreślone przez rewelacyjny wokal lidera Michała Kowalonka.

Album „Gwiazdozbiór” został bardzo wysoko ocenioną przez dziennikarzy muzycznych:

Snowman i „Gwiazdozbiór”. Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie w dobrej formie Mnóstwo tu ładnych aranżacji i delikatnie rozwijających się tematów, które brzmią, jakby ta płyta została napisana gdzieś między trzecią a piątą nad ranem. „Gwiazdozbiór” Snowman to nasza płyta dnia – Robert Sankowski / Gazeta Wyborcza

Do niedawna zespół kojarzyłem głównie z niestandardowym rozmiarem poprzedniego albumu i kilkoma ciekawymi quasi – transowymi eksperymentami. Współpraca z frontmana Michała Kowalonka z Myslovitz w najtrudniejszej z ról – zastąpienia Artura Rojka – wydaje się już przeszłością, ale zostawiła ich twórczości wyraźny ślad w postaci melodyjności czy zwięzłych piosenek. Do tego dodać trzeba instrumentalną sprawność muzyków, charyzmatyczny wokal i bardzo dobrą produkcję Leszka Biolika. W sumie to jedna z tych rzadkich płyt, na której wszystko się udało i zdecydowanie najlepsza w karierze zespołu. Jeśli już czerpać z brytyjskich wzorców – to właśnie tak! – Piotr Metz / Wprost

Kowalonek najwyraźniej docenił sprawne śpiewanie piosenek, operowanie emocją i naturalną wrażliwością (czym wyróżniał się Rojek właśnie) i przeniósł to do Snowmana, co wraz z pieczołowitością producenta Leszka Biolika dało efekt nader udanej płyty. Dodajmy – płyty z przebojami, bo trudno sobie wyobrazić, żeby rozgłośnie radiowe pominęły tak wpadające w ucho i zapadające w pamięć utwory, jak „Znów jesteś sobą”, „Ocean nieba”, czy „Moje miasto”. Mirosław Pęczak / Polityka

Na Gwiazdozbiorze nie jest już progresywnie, psychodelicznie czy jazzowo, wciąż jest jednak niesamowicie bystrze ze świetnym wyczuciem muzycznej materii. I wreszcie naprawdę przebojowo Snowman pod okiem Leszka Biolika nagrał świetnie wyprodukowany, przemyślany i samoświadomy album – z jednej strony gładki i radiowy, z drugiej pełen celnych odniesień do światowego rocka z najwyższej półki – tworzy to kandydata na jedną z płyt roku. Jordan Babula /Teraz Rock

Zespół Snowman, nie zaprzestaje aktywności, właśnie przygotował zbiór remiksów utworów z płyty „Gwiazdozbiór” pod tytułem „Reworked & Remixed”.

Snowman w ramach akcji T.Cover. przygotował doskonale znany przebój T.love – „Jest super”. W nowej odsłonie utwór ten zabrzmiał klimatycznie, nowocześnie i niezwykle aktualnie. W tej wersji fani usłyszą także wkomponowany fragment utworu „Wychowanie”.

Pokaż na mapie

Informacje od organizatora

Zmiana terminu koncertu SNOWMAN

Uprzejmie informujemy, że uległ zmianie termin koncertu zespołu SNOWMAN, zapowiadanego na 28 listopada w Starej Piwnicy. Koncert odbędzie się 10 stycznia w klubie Stara Piwnica. Powodem zmiany jest choroba jednego z członków zespołu. Zakupione bilety zachowują ważność. Zwrotu biletów można dokonywać w miejscu zakupów (w salonie Empik lub pisząc na mail: bilety@empikbilety.pl). Zainteresowanych przepraszamy za niedogodności związane ze zmianami.

Top