Top Disco 80’

Top Disco 80’

Data: 29 czerwca 2019
Miejsce: Boisko przy Basenie Miejskim Iława
Cena : 20,00 Zł

Bilety

sobota
29
Cze 2019
19:00
Top Disco 80’

Opis wydarzenia

ARTYŚCI:

Sonique jest jedną z najciekawszych kobiet didżejów. Występowała w wielu miejscach na świecie. Koncertowała od Europy przez, Izrael, Egipt czy Hongkong aż po Stany Zjednoczone i Jamajkę. Największymi przebojami Sonique są utwory „It Feels So Good” i „Sky”, którymi podbiła wiele światowych list.

Joy to austriackie trio męskie, tworzące muzykę pop/italo disco, popularne w latach 80 Zespół zwrócił na siebie uwagę wydanym w 1985 roku singlem „Touch by Touch”, który osiągnął szczyty światowych list przebojów. Dzięki swojej pozytywnej melodyce i apolitycznym tekstom Joy stał się jednym z nielicznych zespołów występujących za „żelazną kurtyną” (1986 i 1987). Przez wiele lat swojej muzycznej działalności grupa stworzyła wiele przebojów i kultowych nagrań.

Solową karierę Gina T. rozpoczęła w roku 1989 w Niemczech. Jej utwory królowały na listach przebojów i otrzymały złote i platynowe nagrody w wielu miejscach na świecie. Największe przeboje to: "Baby Blue", "Sail Over Seven Seas", "Tonight’s So Cold","Tokyo By Night", "In My Fantasy", "Summertime - Summertime". Oprócz śpiewu, Gina zajmuje się pisaniem tekstów dla wielu wokalistów i wokalistek. Gina T. ukrywała się również pod pseudonimem Gordon Namleit pisząc piosenki dla m.in: Claudii Jung oraz Francesco Napoli.

Boney M powstał w 1975 roku w RFN. Założyciel grupy - Frank Farian zebrał ciemnoskórych artystów pochodzących z Karaibów. Nazwa zespołu pochodziła od bohatera australijskiego serialu kryminalnego Boney. Grupa wydała mnóstwo przebojów i występował w wielu miejscach na świecie. Najbardziej znane utwory to: "Rasputin", "Rivers of Babylon","Horray, Hooray, It's a holiday", "Gotta go home", "El Lute" i "Bahama Mama". Obecnie istnieje kilka zespołów pod nazwą Boney M.

 

Pokaż na mapie

Top