WŚCIEKŁOŚĆ

WŚCIEKŁOŚĆ

Data:
Miejsce:

Bilety

Opis wydarzenia

WŚCIEKŁOŚĆ

„Gniew będziecie wykrzykiwać to w jedną, to w drugą stronę, niezależnie od tego, jakiego sortu jesteście i jacy wściekli jesteście”.

Elfriede Jelinek zaczyna pisać Wściekłość po zamachu w redakcji pisma „Charlie Hebdo” oraz po zabiciu czterech klientów sklepu z żywnością koszerną. Tym, którym mówi we Wściekłości jest indywidualny głos, najczęściej jednak jest to „my”, które płynnie przechodzi ze strony ofiar na stronę bojowników.

Stajemy się ofiarami narcystycznego, oślepiającego gniewu samozwańczych bojowników, którzy głoszą, że ich los jest losem świata. Osieroceni po wielokroć – przez ojca, matkę, ojczyznę, własność i kierunek – osierocają innych. Dlatego też ciągle zmienia się i zlewa perspektywa mówiących: zorkiestrowana wściekłość, która likwiduje wszelkie wątpliwości i wszelki bezwład, stwarzając pewność i reguły gry. Pewne jest, że Jelinek napisała sztukę, która stała się smutną prognozą rzeczywistości, która trwa. „Mogłabym pisać Wściekłość w nieskończoność” - mówi Jelinek.

REŻYSERIA: Maja Kleczewska

OBSADA: Karolina Adamczyk, Aleksandra Adamczyk, Anna Dzieduszycka (gościnnie), Magdalena Koleśnik, Kaya Kołodziejczyk (gościnnie), Michał Czachor, Mamadou Góo Bâ, Rui Ishihara (gościnnie), Michał Jarmicki, Wiktor Loga-Skarczewski, Mateusz Łasowski, Arkadiusz Pyć (gościnnie), Julian Świeżewski, Robert Wasiewicz (gościnnie)

„Spektakl dla widzów dorosłych. W spektaklu wykorzystywane są głośna muzyka, elementy pirotechniczne oraz drastyczne obrazy.”

Pokaż na mapie

Top