la Traviata Giuseppe Verdiego

la Traviata Giuseppe Verdiego

Data: 28-29 czerwca 2019
Miejsce: Katedra św. Marii Magdaleny Wrocław, Kościół św. Katarzyny Gdańsk
Cena : 70,00 Zł - 115,00 Zł

Bilety

piątek
28
Cze 2019
19:00
la Traviata Giuseppe Verdiego
sobota
29
Cze 2019
19:00
la Traviata Giuseppe Verdiego

Opis wydarzenia

O p e r a  d a  C a m e r a  d i  R o m a 

zaprasza Państwa na wyjątkową, europejską trasę opery Giuseppe Verdiego: „La Traviata”, w ekskluzywnym, kameralnym wydaniu.

 

W rolach głównych zaprezentują się niezwykle utalentowani śpiewacy, na co dzień współpracujący z Rzymską Operą Kameralną: Emilia Diakopoulou, Noemi Umani, Emanuel Bussaglia, Adriano Gentili i Maurizio Zanchetti.

Tegoroczne koncerty operowe zagoszczą w niecodziennych wnętrzach, charakteryzujących się nieprawdopodobną akustyką i klimatem. W tych niezwykłych lokalizacjach zachwycająco wybrzmi włoskie, emocjonalne bel canto przy akompaniamencie orkiestry kameralnej. Występ uświetnią stroje z epoki, dzięki którym przeniesiemy się w atmosferę XIX-wiecznego Paryża.

Wyjątkowa opera Verdiego w 3 aktach, będąca realistyczną i współczesną historią miłości, uważana jest dziś za jego najdoskonalsze i absolutnie nowatorskie dzieło. Jedyne takie w bogatym dorobku kompozytora.

Nastrojowa muzyka, przepiękne liryczne arie oraz wartościowe literacko libretto, doskonale wyrażają rozterki bohaterów i do dziś cieszą się niesłabnącym powodzeniem u publiczności teatrów i scen operowych świata. To będzie z pewnością niezapomniany wieczór!

Pokaż na mapie

Top