Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Tomek Lipiński, inni

Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Tomek Lipiński, inni

Data: 30 listopada 2019
Miejsce: Progresja Warszawa

Bilety

Opis

SZTYWNY PAL AZJI

Sztywny Pal Azji – polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Grupa Sztywny Pal Azji powstała na początku 1986, założony przez gitarzystę, a zarazem głównego twórcę repertuaru Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka. Pierwszy sukces kapela odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zespół prezentował styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Grupa zakwalifikowała się do "złotej dziesiątki", a piosenka „Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Europa i Azja”.

Największe przeboje pochodzące z tego albumu, „Spotkanie z...” oraz „Wieża radości, wieża samotności” bardzo szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Na płycie gościnnie wystąpił Ryszard Wojciul, który wkrótce potem stał się członkiem zespołu. W pełnym składzie Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988). Zespół wziął także udział w trasach Krajowej Sceny Młodzieżowej (1987 i 1989). W roku 1988 grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu mówiącego o polskim rocku pt. Dzień Solidarności.

TOMEK LIPIŃSKI – specjalny set z okazji 40-lecia działalności artystycznej, podczas którego usłyszymy utwory TILT, FOTONES oraz BRYGADA KRYZYS

Polski muzyk rockowy (wokalista i gitarzysta, kompozytor, autor piosenek). Urodził się w 1955 roku w Warszawie. Po maturze krótko studiował na warszawskiej ASP. Zanim zadebiutował w 1979 r. z zespołem Tilt, grał na instrumentach perkusyjnych. Lider i współzałożyciel zespołów Tilt, Brygada Kryzys, i Fotoness. Współpracował m.in. z Izraelem, nagrywał również solowo (album „Nie pytaj mnie” z 1994 i „To, czego pragniesz” z 2015). Wokalista, gitarzysta, jest autorem lub współautor m.in. takich przebojów jak „Centrala", „To co czujesz, to co wiesz”, „Nie wierzę politykom”, Runął już ostatni mur”, „Jeszcze będzie przepięknie”, “Nie pytaj mnie”. W latach 1991-1993 pisał felietony dla Tylko Rocka. Produkował i prowadził programy muzyczne “60/90” dla TVP (1991-93). Był dyrektorem marketingowym BMG Poland (1993), współtwórcą i prezenterem kultowej Radiostacji (1998 – 2000), redaktorem naczelnym Aktivista (2000). Prowadził także show Radia Roxy p.t. „Wysypisko” (z raperem Vieniem, 2010 – 2013) i program Radia Gdańsk „Czarowne chwile ze starym winylem” (z Jackiem Staniszewskim).

Tomka Lipińskiego – legendę polskiej muzyki rockowej usłyszycie w składzie:
Tomek Lipiński – g, kbd, voc,
Karol Ludew – dr,
Piotr Leniewicz – b,
Maciej Dłużniewski – g.

RÓŻE EUROPY

1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące koncertów w całej Polsce, występy w USA, Anglii, Austrii, Włoszech!
Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. „Tak jest wszędzie, gdzie gramy. Lubimy grać, a publiczność lubi bawić się z nami.”

Ostatnią płytę zespół wydał 13 grudnia 2013 roku z okazji 30-lecia. Tytuł – Zmartwychwstanie. Same premierowe piosenki.

Pokaż na mapie

Top