Madama_Butterfly

Madama_Butterfly

Data: 15 czerwca 2019
Miejsce: Scena na Placu Defilad Warszawa, Pałac Kultury i Nauki Warszawa

Bilety

sobota
15
Cze 2019
21:00
sobota
15
Cze 2019
18:30
Madama Butterfly
Kolacja „Japońskie impresje”

Opis

„Madama Butterfly” Giacomo Pucciniego na Placu Defilad 15.06.2019, g. 21:00

W repertuarze Teatru Studio od wielu lat znajdują się popularne transmisje oper Live in HD z nowojorskiej Metropolitan Opera, jednak pod koniec sezonu warszawska scena zaprasza na wydarzenie naprawdę wyjątkowe.

„Madama Butterfly” Giacomo Pucciniego – arcydzieło mistrza opery wystawione zostanie w inscenizowanej wersji koncertowej 15 czerwca 2019 roku o godzinie 21 na Scenie na Placu Defilad. Aleksandra Kurzak, najsłynniejszy obecnie polski sopran, Roberto Alagna, francuski tenor otwierający sezon 2018/2019 w Metropolitan Opera, oraz Andrzej Dobber, jeden z najbardziej rozchwytywanych barytonów na świecie, wystąpią razem w ponadczasowym arcydziele Giacomo Pucciniego, które już od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów operowych na całym świecie. Orkiestrę Sinfonia Varsovia poprowadzi włoski maestro Marcello Mottadelli.

„Madama Butterfly” na Placu Defilad to wzruszająca historia miłosna w wykonaniu gwiazdorskiej obsady, uznani realizatorzy, lajfstajlowe wydarzenie operowe w sercu miasta, a przede wszystkim spektakl, w którym Aleksandra Kurzak zaśpiewa tytułową partię po raz pierwszy w Polsce, zaledwie kilkanaście tygodni po swoim debiucie w tej roli na legendarnej neapolitańskiej scenie Teatro di San Carlo.

„Madama Butterfly”
Tragedia japońska w trzech aktach
Muzyka: Giacomo Puccini
Libretto: Luigi Illica i Giuseppe Giacosa
Inscenizowana wersja koncertowa
Czas trwania opery: ok. 180 minut (z przerwą)
Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami
15.06.2019, g. 21:00, Plac Defilad, Warszawa

Regulamin imprezy znajdziesz tutaj.

Pokaż na mapie

Top