Malta Festival Poznań / Sobota / 29.06

Malta Festival Poznań / Sobota / 29.06

Data: 29 czerwca 2019
Miejsce: Poznań

Bilety

sobota
29
Cze 2019
21:00

Aktualnie wyprzedane

Brak biletów w sprzedaży
Malta Festival Poznań / Sobota / 29.06
29.06| 45-Polski Teatr Tańca, reż. J. Przybyłowicz
sobota
29
Cze 2019
19:00
Malta Festival Poznań / Sobota / 29.06
29.06 | Action is primary / Wychodząc od działania
sobota
29
Cze 2019
18:00

Aktualnie brak biletów w sprzedaży

Sprzedaż nieaktywna.
sobota
29
Cze 2019
18:00
Malta Festival Poznań / Sobota / 29.06
29.06 | Michaś, reż. Mike Urbaniak
Scena Robocza

Poznań

sobota
29
Cze 2019
20:30
Malta Festival Poznań / Sobota / 29.06
29.06 | Radouan Mriziga, 55

Opis

Maria Stokłosa, Wychodząc od działania, 21:00
Maria Stokłosa zachęca widza do wspólnego destabilizowania relacji widz – performer. Rezygnuje z próby stworzenia zamkniętej formy spektaklu. Nigdy nie powstanie końcowy produkt. Siła jej spektaklu, wynikająca z ciągłego negocjowania własnej tożsamości, to zdolność do transformacji, w której jedyną stałą jest ciągła zmiana uwagi. Punktem wyjścia jest praktyka improwizacji ruchowej Action Is Primary filadelfijskiej artystki Meg Foley.

45 – Polski Teatr Tańca, reż. Jacek Przybyłowicz
Jubileuszowa premiera Polskiego Teatru Tańca wieńcząca 45. sezon artystyczny zespołu założonego przez Conrada Drzewieckiego w 1973 r. Spektakl ma formę interaktywnej podróży z udziałem publiczności. Jego „wędrująca” konstrukcja nawiązuje do historii PTT, który od chwili swojego powstania jest zespołem nieposiadającym własnej sceny. W spektaklu wykorzystano fragmenty kronik, recenzji, opisów i publikacji naukowych Polskiego Teatru Tańca z lat 1973-2018.

Zryw
Zapraszamy na spotkanie tajnej grupy anonimowych patriotów. Oto powstanie, jakiego nie znacie. Przemilczane, bagatelizowane, bez legend. Jego sylwetka nie istnieje w zbiorowej wyobraźni. Nie wspomina się o nim w patriotycznych orędziach. Nie poświęcono mu narodowej epopei. Oto rekonstrukcja powstania wielkopolskiego, jakiej się nie spodziewacie. Polepiona z polskich sprzeczności i pragnień. Zaangażowana w historię i zdystansowana. Pełna wielkich słów i małych gestów. Śmiechu i wzruszeń.

Radouan Mriziga, 55
„Nazywam się Radouan Mriziga. Interesuje mnie kreowanie choreografii dla zbiorowej wyobraźni, konstruowanie przestrzeni, budowanie ulotnej architektury i zakładanie ogrodów. W nich będziemy mogli (ludzie, zwierzęta, rośliny i inne siły) równocześnie tworzyć niebinarną wiedzę, w której niewielki oddech, najsłabsze światełko, ulotne spojrzenia i intuicje spotykają się, aby wspólnie świętować. 55 to przypomnienie, jak taniec może kształtować nasze otoczenie i jak można go wykorzystać do tworzenia nowych wspólnych przestrzeni”.

Fantasmical Anatomy Lessons / The Body, desire for symmetry, reż. Anne Juren
Stary Browar Nowy Taniec na Malcie
Anne Juren rozwijała Fantasmical Anatomy w ciągu ostatnich kilku lat. W Lessons poszerzyła obrazy ciała i jego granic, proponując tekstowy ruchomy krajobraz, włączając w niego wymiary poetyckie, fantastyczne, dyskursywne i wyobrażeniowe oraz umieszczając choreografię bezpośrednio w ciele widza. Każda lekcja jest spektaklem – prezentuje i eksploruje inną część ciała w kontekście pożądania, przez głos, pismo, zmysłowe ucieleśnienie, różne terapeutyczne praktyki cielesne i przez taniec.

Pokaż na mapie

Top